راهنماي عروسي
راهنماي عروسي , معرفي باغ تالار عروسي , تشريفات عروسي و ...
نويسندگان

ليپوماتيك LIPOMATIC , پيكر تراشي

در رابطه با ليپوماتيك سوالات مختلفي مطرح است . از جمله ي اين سوالات اين است كه ، ليپوماتيك چيست ؟ ليپوماتيك چه عوارضي دارد ؟ ليپوماتيك نسبت به روش هاي ديگر چه برتري دارد ؟

ليپوماتيك يكي از آخرين دستاوردهاي ليپوساكشن براي كاهش وزن و سايز مي باشد . و جز موثرترين روش ها براي افرادي كه مي خواهند تناسب اندام داشته باشند ، به شمار مي رود . در واقع ليپوماتيك يك نوع دستگاه ساكشن چربي پيشرفته است ، كه با تخليه ي چربي هاي موضعي زير پوست تناسب اندام را حفظ مي كند . دستگاه ليپوماتيك ، كاملا مكانيكي بوده و اگر از اين دستگاه به درستي استفاده شود ، آسيب هاي پوستي و عضلاني ناشي از آن به حداقل مي رسد ، به خاطر همين به اين دستگاه ، دستگاه پيكر تراشي شده گفته مي شود .

در تكنيك به كار رفته در ليپوماتيك به اندازه اي دقيق و فوق العاده است كه آم را از ليپوساكشن متمايز كرده است . همچنين اين دستگاه بر ليزر ليپوليز و ساير دستگاه ها نظير بادي جت و اولترازد، برتري دارد . و نتايج عمل در حين جراحي براي جراح و بيمار قابل مشاهده است .

دليل جراحي زيبايي سينه

همان طور كه گفتيم جراحي زيبايي سينه به يكي از مهم ترين چالش ها در جراحي زيبايي بدن در دنيا تبديل شده است؛ و در تمام گروه هاي سني اين جراحي انجام مي شود. از عمده دلايل مراجعه افراد به جراحان پلاستيك، از بين رفتن فرم اصلي سينه، شل شدن و افتادگي سينه ها، كوچكي و بزرگي آن و همچنين غير قرينگي و بدفرمي هاي خاص در اين عضو است كه افراد زيادي را براي انجام جراحي به تيغ جراحي مي كشد. ما در اين مبحث براي كسب اطلاعات شما از اين نوع جراحي زيبايي اينجا به عمده ترين دلايل اشاره مي كنيم.

يكي از دلايل عمده مراجعه افراد معمولا خانم ها به كلينيك هاي زيبايي، معمولا مشكل بزرگي سينه هاي آن ها است و اين مشكل براي آن ها آزار دهنده است تا ان جايي كه موجب دردهاي گردن، سرشانه و كتف در آن ها مي شود؛ و آن ها را از انجام فعاليت هاي عادي روزانه و تمرينات ورزشي باز مي دارد و از نظر اجتماعي نيز براي فرد مشكلاتي را به وجود مي آورد؛ كه اين مشكلات موجب از دست رفتن اعتماد به نفس در آن ها مي شود كه اين مسئله زمينه ساز نوعي افسردگي كه آن هم بيشتر در دختر خانم هاي جوان اتفاق مي افتد.

چه افرادي كانديد مناسبي براي انجام عمل جراحي زيبايي شكم هستند ؟

 • فرد براي انجام عمل جراحي زيبايي شكم بايستي در سلامت كامل باشد و مشكل خاصي نداشته باشد .
 • فردي كه براي لاغر كردن و از بين بردن چربي هاي شكم تمامي راه ها از جمله ورزش كردن و كم خوردن غذا را امتحان كرده باشد ، ولي به نتيجه ي مورد رضايت نرسد .
 • توصيه مي كنيم كه فردي كه قصد كاهش وزن شديد يا باردار شدن دارد ، انجام عمل جراحي زيبايي شكم را به تعويق بياندازد .
 • اگر فرد سيگاري قصد انجام عمل جراحي زيبايي شكم را دارد ، حداقل بايستي ۶ هفته قبل از اقدام به اين عمل جراحي از مصرف سيگار خودداري كند .

بار ديگر توصيه مي كنيم كه قبل از اقدام به عمل جراحي زيبايي شكم اطلاعات كافي و لازم در اين مورد كسب كنيد و با ديدي باز و آگاهي كامل نسبت به اين عمل جراحي اقدام كنيد . تا نتيجه ي حاصل براي شما رضايت بخش باشد .

جراحي دهان و فك و صورت و كشيدن دندان عقل؟

جراحي يكي از وظايف يك دندانپزشك است به همين دليل غالبا دندانپزشكان در تابلو خود عنوان جراح دندانپزشك را مي آورند. البته جراحي در محدوده ي فك و كشيدن دندان عقل است. گرچه جراحي هاي وسيع و بزرگ و پيچيده در حيطه تخصص يك متخصص جراحي فك و صورت است ولي دندانپزشكان عمومي نيز جراحي هاي كوچك مانند كشيدن دندان عقل و جراحي دندان عقل، شكافتن آبسه ها و .. را انجام مي دهند.
 

جراحي ها در دندانپزشكي به دو دسته تقسيم مي شوند:

1- جراحي هاي محدود و كوچك مانند كشيدن دندان عقل، شكافتن آبسه و جراحي ها برخي از ضايعات كوچك و محدود.
2- جراحي هاي بزرگ را كه داراي طيف وسيعي است اين نوع اعمال جراحي در تخصص جراح فك و صورت است.

ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۲۳:۳۸ ] [ مهدي ]

عمل جراحي بيني يا رينوپلاستي چه نوع عملي مي باشد؟

همان گونه كه قبلاً هم اشاره كرديم ،عمل جراحي بيني به عنوان يكي از عمل هاي جراحي زيبايي،با هدف زيبايي انجام مي گردد .با انجام عمل جراحي زيبايي بيني و تغيير حالت غضروف و استخوان ها ،بافت هاي اضافه به منظور زيبايي ظاهري بيني برداشته مي شود.با انجام عمل زيبايي بيني ،شكل استخوان هاي زيرين تغيير كرده و موجب مي شود كه پوست شكل تازه اي به خود بگيرد و موجب زيبايي بيني شود. عمل زيبايي بيني با به وجود آوردن تغيير در شكل بيني موجب كوچك شدن بيني ،باريك شدن آن و تغيير زاويه آن مي گردد و همين طور مشكلات مربوط به برآمادگي و ديگر مشكلات بيني را رفع مي نمايد.

انواع مختلف ليزر موهاي زائد

ليزر موهاي زائد به توجه به برخي از عوامل كه قبلا هم اشاره كرديم داراي تاثيرات متفاوتي بر روي بدن و صورت مي باشند. ليزر مو با تكنيك هاي مختلف و به وسيله دستگاه هاي گوناگوني قابل انجام مي باشد تعدادي از دستگاه ها و روش هاي مورد استفاده در كلينيك ليزر مو به شرح زير هستند:

 1. ليزر مو هاي زائد با دستگاه الكساندرايت
 2. ليزر مو هاي زائد با ليزر روبي(ياقوت)
 3. ليزر تور پلالسي بالا
 4. ليزر موهاي زاد به وسيله ليزر دايود
 5. ليزر ND:YAG

قيمت و هزينه كاشت موي طبيعي به چه صورتي مي باشد؟

هزينه كاشت مو بر پايه تعداد گرافت هاي كاشته و همين طور مهارت پزشك متخصص بستگي دارد .فردي كه براي پيوند مو به كيلينيك كاشت مو مراجعه مي كند .اين انتظار را دارد كه با يم هزينه معقول كاشت موي با كيفيتي داشته باشد.البته بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه ميزان هزينه اي كه براي كاشت مو صرف مي شود در برابر آن چيزي كه بيمار به دست مي آورد (منظور موي كاشته شده و ديگر چيزهاي مربوط به آن مي باشد) ناچيز مي باشد.تعداد زيادي از مردم براي كاشت مو به كشورهاي همسايه مراجعه مي كنند ولي با پرداخت هزينه هاي بسيار زياد نتيجه مد نظر را به دست نمي آورند.و اين عمل را مي توان در كلينيك هاي داخلي در ايران به هزينه پايين تر و كيفيت بهتري انجام داد.

هزينه كاشت مو به عوامل گوناگوني بستگي دارد كه از جمله آن ها مي توان به جنس پوست ،مقدار طاسي و… اشاره داشت.

 

با چه روشي مي توان يك متخصص كليه شد؟

دكتر متخصص كليه خوب هم بايست مانند ساير پزشكان نخست مدرك پزشكي عمومي را دريافت كند و سپس حدود چهار سال تمام در دانشكده پزشكي و در بيمارستان بايد آموزش ببيند بعد از سپري كردن دوره ي هشت ساله ي كالج اين پزشكان تازه فارغ التحصيل شده بايست سه سال در زمينه ي تخصص داخلي آموزش ببينند.و در كيلينيك ها كمي توانند بيماران را ويزيت نمايند و بعد بايد مدرك تخصص داخلي را دريافت كنند و در نهايت بايد دو سال ديگر در زمينه هاي تحقيقي و مطالعه بر روي كليه ها بتوانند دومين امتحان خروجي را پاس نمايند.حقوق سالانه ي اين متخصصان بر طبق مداسكپ سال ۲۰۱۲ مبلغ دويست و نه هزار دلار مي باشد.

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۳:۲۹ ] [ مهدي ]
 
متخصص زنان
متخصص زنان جهت درمان بيماري هاي جنسي و مشكلات خاص زنان هميشه در مطب ها و كيلينيك ها حاضر مي باشد اما چرا خانم ها جهت معاينه و چكاب به سراغ اين متخصص نمي روند جاي سوال دار.ما در ايم مقاله سعي داريم تا شك وشبهه هاي خانم ها را در مورد برخي مسائل درماني و بهداشتي زنان برطرف نماييم.

متخصص مغز واعصاب (نورولوژي)

متخصصان مغز واعصاب به درمان غير جراحي بيماري هاي مغز و اعصاب و عضلات مي پردازند و در صورت لزوم به جراحي در موارد خاص بيمار را به جراح ارجاع مي دهند. مشكلاتي كه بايد در صورت مشاهده به متخصص مغز و اعصاب (نورولوژيست) مراجعه نمود:

 • سردرد و سرگيجه
 • فراموشي و اختلالات حافظه
 • تشنج و اختلالات سطح هوشياري (غش كردن)
 • اختلالات خواب
 • داشتن لرزش در بدن (رعشه) يا كندي حركات
 • پايين آمدن يا اختلال در سطح هوشياري
 • فلج ويا ضعف در دست و پا
 • داشتن كمر درد
 • مورمور شدن ويا گزگز دست ها وپاها

اورولوژي چه نوع تخصصي مي باشد و ما چه هنگام بايد به يك اورولوژيست مراجعه نماييم؟

در اين متن ما سعي خواهيم كرد كه يك نگاهي به كارهايي كه اورولوژيست ها انجام ميدهند داشته باشيم . همين طور زماني را كه لازم است ما به يكي از متخصصين اين رشته مراجعه داشته باشيم را بررسي نماييم. از زمان هاي قديم ودر زمان مصريان باستان و يونانيان ،اطبا اغلب رنگ و بو و بافت ادرار را مورد بررسي قرار مي دادند و همين طور به دنبال جباب ،خون و ساير نشانه هاي بيماري بودند.امروزه يك رشته تخصص پزشكي بر سلامت دستگاه ادراري متمركز شده است كه به آن تخصص اورولوژي مي گويند.

ارتوپدي چه نوع رشته اي مي باشد؟

در واقع ارتوپدي يكي از شاخه هاي پزشكي مي باشد كه روي تشخيص ،مراقبت و درمان بيماران مبتلا به اختلالات سيستم اسكلتي عضلاني ( استخوان ها ،مفاصل ،ليگامان ها ،تاندون ها واعصاب ) كار مي كند و به پزشكان متخصص در اين رشته جراح ارتوپد مي گويند.جراحان ارتوپد در همه جوانب مراقبت سلامت سيستم اسكلتي عضلاني با به كار بردن متده اي پزشكي ،فيزيكي ،توانبخشي و همين طور جراحي ايفاي نقش مينمايند.با وجود اين كه همه متخصصان ارتوپد با همه ابعاد سيستم اسكلتي عضلاني آشنايي دارند ولي بسياري از آن ها در ناحيه خاصي از بدن مانند ستون فقرات ،لگن ،زانو،پا،دست ،شانه و ارنج ،داراي تخصص مي باشندو همين طور ممكن است كه جراحان ارتوپد در يك زمينه كاري خاص مانند كودكان ،جراحي هاي ترميمي ،جراحت ها ،تومورشناسي (تومورهاي استخواني )يا پزشكي ورزشي متمركز شده وكار كنند.

وظايف متخصصان گوش ، حلق و بيني چيست ؟

متخصص گوش ، حلق و بيني علاوه بر اين كه به بياري هاي تنفسي ، گوش ، حلق و بيني تسلط كامل دارند مي توانند بيماري هاي حنجره ، سينوس ها و ساختار صورت و گردن را نيز تشخيص داده و درمان كنند . متخصصين گوش ، حلق و بيني دوره هاي آموزشي در ارتباط با درمان هاي گفتاري و شنوايي را طي كرده اند . وظايف اين متخصصان به نوع بيماري و تخصص اضافي كه دارند بستگي دارد و با در نظر گرفتن شرايط كارهاي خود را انجام خواهند داد .

متخصص داخلي چه نوع پزشكي مي باشد؟

متخصص داخلي : در اين اينجا بايد بگوييم كه متخصص داخلي در پيشگيري ،تشخيص و درمان بيماري هاي بزرگسالان متخصص مي باشد.

هنگامي كه شما نمي دانيد بيماري تان مربوط به كدام بخش بدتان است و منشا بيماري را نمي دانيد ،بايد به متخصص داخلي مراجعه نماييد اين متخصص با ساير پزشكان در ارتباط مي باشد و مي تواند بيمار را به پزشك مربوطه ارجاع دهد و از بيماران حمايت نمايد. پزشك داخلي و يا همان متخصص داخلي داراي علم و تجربه بيشتري مي باشد .اين متخصص مي تواند بيماري هايي كه بر اندام هاي مختلف و سيستم بدن تاثير گذار مي باشند را بررسي كرده و منشا ء بيماري را تشخيص دهد.

كلينيك دندانپزشيكي

كلينيك دندانپزشكي درمان تايم , متشكل از دندانپزشكان فوق متخصص مي باشد كه آماده ارائه تمامي خدمات دندانپزشكي :

ارتودنسي  و ترميم دندان

ايمپلنت دندان

عصب كشي و درمان ريشه دندان

جراحي فك و صورت

جراحي لثه

كلينيك دندانپزشكي درمان تايم ارئه دهنده بهترين خدمات دندانپزشكي زيبايي با استفاده از تجهيزات بروز دنيا مي باشد.

براي برخورداري از خدمات دندانپزشكي و سلامت دهان و دندان مي توانيد همين الان پزشك خود را انتخاب كنيد.

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۰۷:۳۵ ] [ مهدي ]

بهترين فصل براي كاشت مو

بهترين فصل براي كاشت مو چه زماني است؟ :  زيبايي يكي از مواردي است كه هركسي اين روزها به آن دقت مي كند و به اصطلاح دوست دارد زيبايي خود را تكميل كند. مو به عنوان يكي از مهم ترين عامل ها در زيبايي هر شخصي است و افرادي كه دچار ريزش مو يا طاسي هستند هميشه سعي مي كنند روشي را پيدا كنند تا مشكلشان برطرف شود.لازم است بدانيد كه كاشت مو روش هاي متعددي دارد.

بهترين فصل براي كاشت مو


اگر شما هم از دسته افرادي هستيد كه دوست داريد كاشت مو را انجام بدهيد بايد اطلاعاتي را در اين زمينه كسب كنيد.افرادي كه بدون كسب اطلاعات به سراغ كاري مي روند نمي توانند نتايج صد در صد رضايت كننده ي را كسب كنند. شايد هميشه براي شما سوال باشد كه چه زماني مناسب است تا شما كاشت مو را انجام بدهيد. در جواب اين سوال بايد بدانيد كه اصلا فصلي براي كاشت مو مطرح نيست و شما هر زماني كه اراده كنيد مي توانيد كاشت مو را انجام بدهيد.

برخي از افراد مي گويند در زمستان اگر مو كاشته شود موهايتان ممكن است كم تراكم باشد يا كاشت مو در بهار سبب پرپشتي مو مي شود اصلا چنين چيزي صحت ندارد و ما عنوان بهترين فصل كاشت مو را نداريم.
يكي از بهترين ملاك ها براي كاشت مو اين است كه از بهترين روش استفاده شود و امروزه روش sut به عنوان يكي از بهترين روش هاي شناخته شده است كه در يك جلسه مي توان تا ۱۴۰۰۰تار مو كاشت و كاملا بدون خونريزي، درد ، بدون دوران نقاهت است.

از اين رو تمامي فصول براي عمل كاشت مو مناسب است و بر اساس فرصت و وقتي كه متقاضي كاشت مو نياز دارد مي تواند هر فصل و ماهي از سال را براي ترميم و كاست مو انتخاب كند.


كلينيك كاشت مو و ترميم موي زولفينه آماده ارائه خدمات درماني به هموطنان عزيز در سراسر كشور مي باشد. تخصص و تجربه ما به همراه نمونه فعاليت هاي ما مي تواند نمايانگر اين موضوع باشد .

برچسب ها: , , , , , , ,


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۳:۳۴ ] [ مهدي ]

معايب ترميم مو

معايب ترميم مو , ترميم موچه معايبي را به دنبال دارد , عوارض بعد از ترميم مو ترميم مو به عنوان يكي از آخرين روش هاي است كه براي درمان ريزش مو انجام مي شود . همه ما مي دانيم هر خدمتي كه ارائه شود مي تواند مزيت ها و معايبي را به همراه داشته باشد. شايد برايتان سوال باشد كه ترميم مو چه معايبي دارد؟

معايب ترميم مو

اگر ترميم مو به روش سنتي انجام شود مي تواند معايبي را داشته باشد كه در ادامه به آنها اشاره شده است:

 1. موهاي كه در ترميم مو به روش هاي سنتي و رايج استفاده مي گردد كاملا مصنوعي هستند و الياف مي باشند.
 2. براي انجام كار ترميم به روش هاي گذشته نياز است كه دو تا سه بار جلسه ها سپري شوند .
 3. از ابزارها و وسايل صنعتي استفاده مي شود كه خطرناك مي باشند
 4. اگر ترميم مو به روش هاي سنتي انجام شود فرد در برخي از كارها محدود مي شوند مانند سونا، استحمام ، جكوزي و …
 5. يكي ديگر از معايبي كه روش هاي سنتي به همراه دارند ايجاد حساسيت هاي پوستي مي باشد كه از هيچ اصول و الگويي تبعيت نمي نمايند و در نهايت مشكلاتي را براي فرد پديد خواهد آورد.
 6. در ترميم مو به روش هاي رايجي كه وجود دارد نمي توان مدل مو ، رنگ ، جنس را مشخص نمود چون موهاي كه در اين روش استفاده مي شوند مصنوعي يا الياف مي باشند.
 7. اگر ترميم مو به روشهاي قديمي و رايج انجام شود عمر آن ۶ ماه است و بايد فرد بعد از سپري شدن اين زمان دوباره به مركز مراجعه نمايد و موهاي خود را ترميم نمايد.

ترميم مو به روش hrt

يكي از روش هاي استاندارد ترميم مو در ايران روش hrt مي باشد كه اين روش هم اكنون در دنيا استفاده مي شود و در اين روش بر روي پوست سر انسان ها شبكه ي شبيه سازي مي شود كه در آن شبكه موهاي استفاده شده به صورت كاملا طبيعي هستند و براي افرادي كه نمي توانند به هر دليلي از كاشت مو استفاده كنند دو روش بافت و كراتين گياهي وجود دارد كه البته در اين روش مزيت هاي مانند استفاده از حمام ، سونا،انجام تمامي فعاليت هاي ورزشي ، جكوزي و … وجود دارد.

البته جالب است بدانيد كه در اين روش افراد مي توانند موهاي خود را رنگ،مش ، فر و … نمايند و حدود ۲ سال عمر مفيد آنها مي باشد.البته اگر افراد به آموزش ها دقت كافي را داشته باشند و آنها را انجام بدهند مي توان عمر مفيد آنها را زيادتر كرد.

برچسب ها: , , , , , ,


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۰:۳۳ ] [ مهدي ]

چرا موها پس از زايمان مي ريزد؟

چرا موها پس از زايمان مي ريزد؟ : بسياري از خانم ها بعد از زايمانشان با مشكل ريزش مو روبرو مي شوند و اين موضوع بسيار برايشان ناراحت كننده مي باشد. متخصصان در اين باره مي گويند كه علت اين ريزش موي مفرط پايين آمدن ميزان سطح استروژن است كه البته مي گويند اين ريزش مو تنها براي يك زمان خاص است و نيازي نيست آن را درمان كنيم.

چرا موها پس از زايمان مي ريزد

متخصصان معمولا در چنين شرايطي به خانم ها توصيه مي كنند كه براي اينكه ظاهر طبيعي موهايشان حفظ شوند علاوه بر مراقبت هاي لازم ، از شامپوهاي حجم دهنده استفاده كنند و البته شامپوهاي وجود دارد كه مخصوص موهاي نازك هستند و كمك مي كنند كه مشكلات روحي و عاطفي براي بانوان عزيز پيش نيايد.

روند ريزش مو در خانم ها به چه صورتي است؟

خيلي از مادران بعد از زايمان خود ريزش موي زياد را تجربه مي كنند و البته اين وضع تا ۴ ماه بعد از زايمان نيز وجود دارد كه البته پس از اين دوران به حالت طبيعي خود بر مي گردد. متخصصان مي گويند كه اگر خانم ها بعد از يكسال مجدد ريزش مو داشتند بايد به پزشك متخصص مراجعه نمايند تا پزشك بتواند با معاينه دقيق آنها ، علت را تشخيص دهد.

چرخه رشد موها

رشد مو خود داراي چرخه اي است كه در اين چرخه مراحلي مانند رشد ، استراحت ، توقف رشد مو ، ريزش است.

چرخه رشد براي هر شخصي متفاوت است ولي در وضعيت طبيعي حدود ۸۵ تا۹۵ درصد موهاي فرد در مرحله رشد است.

در برخي از افراد تغييرات هورموني سبب مي شود كه حجم موهاي كه در حال رشد هستند زيادتر شوند و در نهايت فرد به نسبت گذشته موهاي پرپشت تري داشته باشد ولي پس از تغيير كوچكي ، قسمت زيادي از اين موها به مرحله استراحت وارد مي شوند و بعد توقف رشد صورت مي گيرد و ريزش اتفاق مي افتد كه در نهايت شاهد ريزش مو هستيم.

عواملي مانند شيمي درماني ،جراحي ، مصرف دارو ، استرس نيز مي توانند سبب شوند كه تغييراتي در مراحل رشد مو شوند و در نهايت به ريزش مو منجر شوند.

افرادي زيادي هستند كه دچار مشكلات مو مانند ريزش مو ، ضعيف شدن مو ، طاسي و … هستند و مي خواهند كه آن را درمان كنند. البته منظور از ريزش مو اين نيست كه فقط مخصوص موي سر است و ممكن است كه در ابرو ، سبيل و ريش نيز اتفاق بيوفتد.

اگر از افرادي هستيد كه دچار ريزش مو هستيد به شما توصيه مي كنيم كه حتما از متخصصاني كمك بگيريد كه در اين مورد تجربه كافي دارند و براي روش هاي استفاده مي كنند كه در دنيا حرف اول را ميزنند.

خوشبختانه در برخي از مراكز مخصوص كاشت مو ، از روش هاي جديدي مانند SUT و FUE استفاده مي كنند كه توانسته است مورد رضايت مشتريان عزيز باشد.جالب است بدانيد اين روش خونريزي و درد ندارند و فرد مي تواند به راحتي بعد از كاشت به فعاليت هاي خود ادامه دهد و البته با مراقبت به بهترين نتيجه را براي متقاضي به همراه دارد.

برچسب ها: , , , , ,


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۸:۰۲ ] [ مهدي ]

ريزش موي سكه اي

ريزش موي سكه اي يعني چه؟ : ريزش موي سكه اي نوعي از ريزش مو مي باشد كه مي تواند در قسمت هاي از سر ، ريش يا ابرو اتفاق بيوفتد و در چنين حالتي موها به تكه هاي به اندازه سكه دچار ريزش مي شوند. با اينكه اين گونه ريزش خطري ندارد و درد را افراد احساس نمي كنند ولي همين ريزش مو مي توانند در حالات روحي و رواني فرد تاثير بسزايي داشته باشد و افسردگي را براي آنها به همراه داشته باشد. با اينكه بيماراني كه دچار اين مشكل شده اند درد ندارد ولي گاهي با احساس خارش روبرو مي شوند.

ريزش موي سكه اي

اين ريزش بدين صورت است كه در ۸۰ درصد فقط يك تكه از مو ريخته مي شود در ۷ درصد چند تكه و در ۳ درصد ۲ تيكه ريخته مي شوند و البته اين ميزان تكه با شدت بيماري ارتباطي ندارد.  تحقيقات گسترده ي در مورد ريزش مو به صورت تكه تكه صورت گرفته كه نشان ميدهد اين ريزش در همه قسمت هاي كه مو دارند ممكن است اتفاق بيوفتد ولي اين ريزش ها در سر ۶۶ تا۹۵ درصد است و ۲۸درصد در ريش ، ۳ درصد در ابرو و ۱ درصد در ديگر قسمت هاي داراي مو است.

ريزش موي سكه ي بر پايه الگوي ريزش به چند گروه تقسيم بندي مي شود :

 1. موهاي كه در اطراف سر و قسمت پايين سر هستند ريخته شده اند.
 2. موها به صورت وسيع ريخته شده اند و همه ي قسمت هاي سكه ي شكل با يكديگر تركيب شده اند
 3. در همه جاهاي بدن مو ريخته است
 4. موهاي كه در فرق سر هستند صد در صد ريخته شده اند.

چگونه ريزش موي سكه اي شناسايي مي شود:

معمولا پزشكان به علت شكل اين نوع ريزش و الگوي آن سريعا آن را تشخصي ميدهند.طاسي سر عموما بي خطر مي باشد. اگر كمتر از ۵۰ درصد از سر دچار ريزش موي سكه ي شده باشد معمولا “كورتيكوستروئيد” پيشنهاد مي شود كه به واسطه سوزن هاي توسط پزشك در ۴ تا۶ هفته يكبار تزريق مي گردد.

متخصصان مي گويند براي درمان ۵۰ تا۹۹ درصد در مشكل ريزش سكه ي مصرف ماينوكسيديل مي تواند تاثير گذار باشد ، مخصوصا در صورتي كه آن۵ درصد باشد. به گونه ي كه در ۱۲ هفته رشد اوليه موها آغاز مي شود.

در ريزش موي سكه ي چه عواملي موثر هستند؟

ژنتيك :

عوامل ژنتيكي مي تواند حدود ده تا بيست درصد سبب بروز مشكل ريزش سكه ي مو در افرادي شود كه سابقه اين بيماري در خانواده شان داشته اند.البته در دوقلوها هم از ريزش مو به اين شكل رايج است. مطالعه هاي زيادي بر روي چندين ژن صورت گرفته كه نشان ميدهد ۸۰درصد بيمارهاي كه دچار ريزش موي سكه ي مي شوند پادتن DQ3 گلبول سفيد خون داشته اند.

نژاد :

تحقيقات زيادي صورت گرفته كه نشان ميدهند همه ي نژادها با نسبت يكساني مي توانندبه اين نوع ريزش دچار گردند و بين نژادها تفاوتي وجود نداشته است.

جنسيت :

برخي از تحقيقات نشان ميدهد كه زن ها بيشتر از مردها دچار مشكل مي شوند ولي در تحقيقات ديگري كه بر روي ۷۳۶ بيمار انجام شده بود نسبت مردان و زنان يكسان بود. البته داده هاي آماري براي اين گزينه متفاوت گزارش شده اند.

سن :

هر فردي در هر سني ممكن است به اين بيماري دچار شود ولي معمولا براي اين بيماري سن ۱۵ تا ۲۹ سالگي رايج است . طي امارها ۴۴ درصد افرادي كه به ريزش موي سكه ي دچار شده اند زير ۲۰ ساله بوده اند و ۳۰ درصد آنها ۴۰ سال داشته اند.

در نهايت بايد بدانيد علت تشخيص دقيق ريزش موي سكه ي بايد توسط پزشك صورت بگيرد و همچنين او روش درمان متناسب با شما را تعيين نمايد.

برچسب ها: , , , , , ,


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۵:۳۹ ] [ مهدي ]

ساختار مو , ساختار م به چه صورت است؟

ساختار مو , ساختار م به چه صورت است؟ : مو جز مواردي است كه ساختاري پيچيده دارد و تا مدت هاي طولاني علت اصلي ريزش مو كشف نشد ولي متخصصان با تلاش و كوشش توانستند دانش خود را در اين زمينه بالا ببرند و ساختار مو را شناسايي كنند تا بتوانند تشخيص دهند كه چرا مو ريزش دارد ياعلت سفيدي و ضعيف شدن مو به دليلي رخ ميدهد.

ساختار مو

طبيعا مو به عنوان يكي از اصلي ترين عواملي است كه در زيبايي هر شخصي تاثير جدي داشته است و برخي افراد هميشه به موهاي خود دقت زيادي دارند.
متخصصان مي گويند كه بدنه مو سه قسمت دارد كه تشكيل شده از ۳لايه بيروني ، مياني و دروني مي باشد.
لايه دروني : درون اين لايه يك ماده مخصوص وجود دارد و در يك ساختار۶ گوشه ي دارد كه به كندوي عسل شبيه است.
لايه مياني: رنگدانه هاي مو در اين لايه هستند و موها به وسيله اين لايه حالت انعطاف پذيري و كششي پيدا مي كنند.
لايه بيروني : اين لايه از ۶ تا ۱۱ لايه تشكيل شده است.
به صورت كلي در همه ي انواع موها ساختار به يكديگر شبيه هستند و براي آنها يكسان است.

چرا موها كه ساختار پيچيده ي دارند ولي با ريزش روبرو مي شوند؟

متخصصان زيادي هستند كه براي ريزش مو دلايل مختلفي را بيان كرده اند و مي گويند كه ريزش مو مي تواند به دليل استرس ، جراحي،نرسيدن موادمغذي به مو و…. باشد. همانطور كه پيش تر بيان كرده ايم كه مو در زيبايي انسان ها تاثير بسزايي داشته و طبيعي است كه هر فردي به آن اهميت ويژه دهد و اگر در موهاي خود تغيير يا ريزش مشاهده كرد سريعا به فكر اين باشد كه درمان را انجام بدهد.

امروزه روش هاي زيادي وجود دارد كه براي بهبود شرايط مو از آنها استفاده مي شود . متخصصان مي گويند كه كاشت مو يكي از بهترين روش هاي است كه افراد مي توانند براي بهبود موهاي خود از آن استفاده كنند زيرا اين روش دائمي است و هميشه مي تواند ثابت باشد و نسبت به ديگر روش هاي مصنوعي مزيت هاي زيادي دارد و از نظر هزينه نيز به صرفه تر خواهد بود.

خوشبختانه امروزه به گونه ي شده كه پيشرفت خوبي در روش هاي كاشت مو احساس شده است و هم اكنون در دنيا كاشت مو به روش هاي FUE،SUT طرفداران زيادي را به همراه داشته است.

جالب است بدانيد روش هاي معروف كاشت مو در ايران نيز محبوبيت هاي زيادي داشته اند و به دليل اينكه بدون درد و خونريزي هستند و بيمار سريعا بهبود مي يابد ، متقاضيان زيادي دارد.

لازم است بدانيد كه روش SUT جز يكي از بهترين و موفق ترين روش كاشت مو در دنيا است.در روش كاشت مو SUT از محل مورد نظر ابتدا واحدهاي فوليكولي برداشته مي شوند و طي يك پروسه خاص فريز مي گردند تا بعد از آن به وسيله ابزار خاص كاشته شوند. شخص بعد از اين نوع كاشت تجربه ي بدون درد و خونريزي را داشته است و همچنين ظاهري طبيعي داشته است كه براي هر بيماري اين موضوع بسيار مهم است.

برچسب ها: , , , , ,


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۵۹ ] [ مهدي ]

مزوتراپي مو چيست؟ , هزينه و قيمت مزوتراپي مو

مزوتراپي مو  : مزوتراپي به عنوان يكي از تكنيك هاي جراحي است كه در اين تكنيك ، ترزيق هاي ريز سطحي در زيرپوست بيروني و در بافت هاي هدف انجام مي شود.
در واقع مي توان اينگونه گفت كه مزو برگرفته از كلمه لايه مياني پوست است.در مزوتراپي ، تحريك مياني پوست انجام مي شود و سبب مي شود علائم ريزش كم شود.
مايعي كه در مزوتراپي تزريق مي شود داري مواد معدني ، اسيدهاي آمينه ، ويتامين ها و آنزيم ها مي باشد كه با توجه به نيازهاي بيماران عمل خواهد كرد.

روش مزوتراپي مو جز روش هاي مي باشد كه در بسياري از نقاط دنيا طرفداران زيادي دارد و كشورهاي اروپايي و آمريكا از اين روش براي درمان ريزش مو استفاده مي كنند و بسيار نتيجه بخش مي باشد. اين روش به عنوان يك روش ايمن و بدون درد شناخته شده است در صورتي كه توسط پزشك متخصص و در كلينيك هاي تخصصي مجاز و معتبر صورت بگيرد.

مزوتراپي مو

برخي از كارشناسان مي گويند كه مزوتراپي نسبت به ديگر روش ها براي بازسازي مو موثرتر مي باشد. در واقع مزوتراپي به صورتي است كه ماده را دقيقا همان جايي تزريق مي كند كه براي تقويت مو نياز مي باشد به صورتي كه رشد موها مي تواند انجام شود و زنده بماند و علاوه بر آن خنثي سازي مازاد دي هيدروتستسترون صورت مي گيرد و تحريك پذيري چرخه خون را به همراه خواهد داشت.

پروسه مزوتراپي چگونه است؟

در در قسمت هاي مختلف بدن مقدار كمي از دارو تزريق مي شود كه موجب مي شود تحريك فيزيكي و شيميايي صورت بگيرد و در نهايت التهاب كم شده و خنثي سازي مازاد دي هيدروتسترون انجام مي شود و پس از آن تحريك كلاژن صورت مي گيرد . اين روش مي تواند موجب شود اندازه تارهاي مو كم شود تا ريزش كاهش يابد و تا سبب رشد مو شود.

افراد در روش مزوتراپي براي نتيجه گرفتن شانس ۹۰ تا۹۲ درصد دارد و با توجه به گستردگي قسمت بدن زمان نياز است ولي به صورت كلي براي انجام آن زمان ۱۰ تا ۳۰ دقيقه مي باشد .

عموما براي تحريك رشد مو و انجام مزوتراپي ، ۱۰ جلسه نياز است . كارشناسان توصيه مي كنند كه در ۲ ماه اول ، هر دو هفته يكبار مزوتراپي انجام شود و بعد از آن تعداد جلسات را كم مي كنند به اين ترتيب بعد از ۳ ماه مي توان نتيجه كار را مشخص نمود كه هر ۳ ماه يكبار براي حفظ آن تكرار مي گردد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۰:۳۲ ] [ مهدي ]

نكاتي در مورد تقويت مو

نكاتي در مورد تقويت مو : گاهي افراد ديده مي شوند كه موهاي ضعيفي دارند و از فرم هاي موهاي خود ناراضي هستند.جالب است بدانيد كه موي ضعيف ممكن است نشاني از يك بيماري در بدن باشد.

چگونه مي توانيم از سلامت موي خود مطمئن شويم؟

در تعريفي ساده به موهاي ضعيف گفته مي شود كه نازك ، سست و پژمرده هستند. البته گاهي خشك شدن زيادي از حد مو ، چرب شدن بيش از اندازه ، دو شاخه شدن انتهاي مو مي تواند نشانه هاي ديگري از ضعيف شدن مو باشد.

معمولا افرادي كه موهاي ضعيف دارند ژنتيكي مي باشد و گاهي نيز به دليل هورموني اين اتفاق رخ ميدهد. از عواملي مثل تغذيه نامناسب،استرس و اضطراب، عفونت هاي پوست سر، زايمان ، مصرف داروهاي خاص و … مي تواند براي ضعيف شدن مو نام برد.گاهي شرايط مختلفي مثل آفتاب، آلودگي هوا و…نيز مي توانند سبب شوند تا شما موهاي شما ضعيف گردند.

تقويت مو

هر ريزش موي را نمي توانيم علت ضعيف شدن مو بدانيم. در طول روز اگر شما ميزان ۱۰۰تا۱۵۰ مو را ريزش داشته باشيد طبيعي مي باشد زيرا پس از اينكه موها ريزش پيدا مي كنند موي جديدي جوانه مي زند و اين پروسه تا زمان ميانسالي ادامه داد ولي بعد از آن رشد دوباره موها آهسته مي شود يا به صورت كلي متوقف مي گردند.
وقتي موي ضعيف شود يا علائم ضعيف شدن در آن وجود داشته باشد مي توان از روش هاي استفاده كرد كه به عنوان روش تقويتي ياد مي شوند.روش هاي تقويتي زيادي وجود دارد كه در كلينيك هاي مجاز و معتبر براي افراد انجام مي شوند.

البته شما با مراجعه به كلينك ها و مراكز معتبر مي توانيد با مشاوره صحيح از بهترين روش هاي تقويتي براي موهاي خود استفاده نماييد.

اگر مي خواهيد موهاي شما ضعيف نشوند يا از آسيب به آنها پيشگيري نماييد مي توانيد از محصولات معتبر استفاده كنيد:

برخي از محصولاتي كه امروزه وجود دارند به عنوان تقويت كننده و حفظ كننده براي موهاي ضعيف هستند. محصولاتي مثل شامپوهاي كه داراي اسيد امينه و پروتئين ها مي باشند مي توانند سبب شوند تا موهاي شما تقويت گردد.  هيچ گاه از شامپوهاي كه سبب مي شوند موهاي شما خشك گردد استفاده نكنيد و براي تقويت موهاي ضعيف به شما توصيه مي شود كه از ماسك پروتئين استفاده كنيد.

استفاده از موادشيميايي مثل رنگ مو موجب مي شود كه موهاي شما آسيب ببيند لذا تنها در صورتي كه ضرورت دارد اين كار را انجام بدهيد حتي اگر شما براي زمان طولاني از محصولات تقويتي استفاده كنيد به موهاي خود آسيب مي زنيد زيرا معمولا اين موارد داراي مواد شيمياي هستند و اگر قصد داريد موهايتان را تقويت كنيد سعي كنيد از يك پزشك متخصص كمك كنيد تا بتوانيد به موهاي خود كمك بگيريد.

برچسب ها: , , , , , , ,


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۸:۰۱ ] [ مهدي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین